دنج پاتوق


سایت تفریحی دنج پاتوق

مهم نیست در کجای زمین زندگی می کنیم. هر جا که باشیم ویروس ها بدون توقف از آسمان در حال باریدن اند. جو زمین در نقل و انتقال ویروس ها در سراسر سیاره بسیار خوب عمل می کند. صدها میلیون ویروس به وسیله باد به سوی آسمان هل داده می شوند و هزاران کیلومتر را می پیمایند تا این که بر روی کسی یا چیزی فرود بیایند.

روزانه بیش از ۸۰۰ میلیون ویروس در هر متر مربع از لایه مرزی سیاره (جو) قرار می گیرند. ویروس ها این توانایی را دارند که در یک قاره وارد جو شوند و در یک قاره ای دیگر فرود آیند.

میلیاردها ویروس و باکتری ای که به بالا صعود می کنند اغلب به دلیل وقایع آب و هوایی مانند باران و یا حتی ابرهای گرد و غبار به زمین برمی گردند.

 

«ویروس ها و باکتری ها اغلب در تروپوسفر حمل می شوند»

 

اغلباً ویروس ها و باکتری ها در تروپوسفر حمل می شوند، که زیر استراتوسفر است. استراتوسفر جایی است که جت های تجاری جابجا می شوند. این لایه بالاتر از ابرها است.

بدیهی است که همه ویروس های شناور در بالای سر ما و آنها که در نهایت اطراف ما فرود می آیند بد نیستند. اکثر قریب به اتفاق آنها نمی توانند به سلول های انسانی حمله کنند. بیشتر ویروس ها می آیند و می روند بدون این که ما متوجه آنها شویم.

در مورد باکتری ها هم باید گفت که بدن ما خانه انواع باکتری هایی است که به هیچ وجه آسیبی به ما نمی رسانند. دانشمندان تخمین می زنند که در بدن انسان به طور متوسط ​​۱۰۰ تریلیون سلول باکتری وجود دارد که ما بدون بسیاری از آنها نمی توانیم زندگی کنیم.


منبع : bgr.com و سایت صفر بیست ( ۰۲۰ )


 

درباره : پاتوق سرگرمی