دنج پاتوق


15 عکس پروفایل خاص محرم

برای شما در مطلب مناسبتی دیگر به مناسبت ایام محرم عکس پروفایل خاص محرم را قرار دادیم در این پست شما می توانید ۱۵ عکس جدید و زیبا ویژه ایام محرم را ببینید. بیشتر این عکس ها زیبا برای اربعین و ماه محرم طراحی شده است که امیدواریم مورد توجه شما بازدیدکنندگان گرامی قرار بگیرد.

عکس پروفایل خاص محرم

عکس نوشته زیبا محرم

عکس پروفایل خاص محرم

عکس پروفایل مذهبی

 

عکس پروفایل خاص محرم

 

عکس پروفایل خاص محرم

عکس پروفایل خاص محرم

عکس پروفایل خاص محرم

عکس پروفایل خاص محرم

عکس پروفایل خاص محرم

عکس نوشته مذهبی برای پروفایل کلیک کنید.

عکس پروفایل خاص محرم

عکس پروفایل برای پیاده روی اربعین حسینی

عکس پروفایل خاص محرم

عکس نوشته خاص مذهبی پروفایل را می توانید در سایت دنج پاتوق مشاهده کنید.

عکس پروفایل خاص محرم

عکس نوشته پروفایل برای امام زمان عج

عکس پروفایل خاص محرم

عکس پروفایل خاص محرم

عکس پروفایل محرمی

عکس پروفایل خاص محرم

عکس پروفایل خاص محرم

 

درباره : پاتوق سرگرمی

خصوصیات اخلاقی زن و مرد مهر ماه | طالع بینی متولدین مهر ماه

خصوصیات خوب و بد اخلاقی متولد زن و مرد مهر و طالع بینی دقیق متولدین مهر ماه را در اینجا قرار دادیم. (مخصوص متولدین مهر ماه )

خصوصیات اخلاقی زن و مرد مهر ماه | طالع بینی متولدین مهر ماه

خصوصیات اخلاقی کلی متولدین مهر

معتدل و پایدار ؛ شکمو ؛ امیدوار ؛ با انصاف ،خوش سلیقه ؛ اهل تجزیه و تحلیل ؛ گاهی تنبل ؛ کنجکاو و جست‌وجو گر ؛ متنفّر از زیادی مهمان ؛ انتقامجو ؛ از بی بند و باری متنفّر است ؛ با معلومات و با درایت ؛ به سهولت تغییر عقیده نمیدهد ؛ مهربان ؛ شیک پوش و جذّاب ؛ نکته سنج ؛ دارای پشتکار فراوان ؛ یک روز گرم و یک روز سرد ؛ هوشمند ؛ مشاور خوب ؛ دوست یاب ؛ منظّم و مرتّب ،عاشق رنگ آبی ؛ گاهی لجباز ؛ مثل باتری باید مرتّب شارژ شود ؛ صادق و درستکار ؛ خوش مشرب ؛ ساده دل ؛ راحت گیر ؛ دو دل و مردد ؛ خوش بین ؛ اهل اعتدال ؛ حامی وپشتیبان همسر ؛ شیرین بیان ؛ صلح جو ؛ علاقه مند به فضا ؛ آرام و متین ؛ بسیار منطقی ؛ بی آلایش ؛ عاشق اصالت ؛ علاقه مند به موسیقی ؛ اجتماعی ؛ مؤقّر ؛ بد پیله ؛ خجالتی ؛ پر از احساس ؛ اهل مشورت ؛ عاشق هنر و ادبیات ؛ سیاستمدار ؛ به فکر فردا نیست ؛ مقبول اطرافیان ؛ اهل مساوات و برابری ؛ پر شور و حرارت نیست ؛ عاقل ؛ اهل حمایت از دیگران…

 

خصوصیات اخلاقی زن و مرد مهر ماه | طالع بینی متولدین مهر ماه

خصوصیات اخلاقی مرد متولد مهر

با انصاف، متعادل، زن پرست، خوش سلیقه و گاه تنبل و بی اعتنا نسبت به زندگی، اگر شوهر متولد مهر دارید همیشه به سر و وضع خود برسید خانه را تمیز و مرتب نگاه دارید. این مرد به هیچ عنوان مایل به رنجاندن دیگران نیست. شما می توانید بخود ببالید که هوشمند ترین مشاور جهان را د رجوار خود دارید.

 

متولدین این ماه دارای طبعی گرم و تر هستند. عموماً خوش خلق، جوانمرد و مورد توجه مردم هستند. در قضاوت منصف بوده و هرگاه دروغ بگیند، آسيب خواهند دید. از تجارت سود خوبی خواهد برد. اما شراکت‎ با آنهاسازگار نیست. با هر کس شراکت کنند، ضرر خواهند دید. همچنین مال حرام با آنان سازگار نیست .

متولدین این ماه اغلب در شکم یا سینه نشانی دارند که نیک است. عموماً در سن ۸ و ۲۴ و ۳۷ سالگی با خطر مواجه می‎شوند، اگر از این ودیها بگذرند، به سن بالای شصت و گاه تا هشتاد می‎رسند.

 

بعضاً در کف دست چپ ودر خط عمر نقطه‎اي دارند که علامت توقف و خطر است. با صدقه و احسان، می‎توانند رفع خطر کنند. عیب مشخص این افراد، زودباوری آنان است.

 

گاه اسیر نفس عماره می‎شوند و حتی ممکن است مورد تهمت قرار بگیرند. گرچه اغلب خویشتندار و سلط بر خود هستند. روزهای جمعه و شنبه روزهای خوبی برای آنان است. همچنین انگشتر یاقوت و فیروزه برای آنان مناسب است .

 

خصوصیات اخلاقی زن و مرد مهر ماه | طالع بینی متولدین مهر ماه

خصوصیات اخلاقی زن متولد مهر

طبق معمول استخوان بندی درشتی دارد و نسبتا سنگین وزن است. شما بارها در او علائم یاز قدرت، اراده، جدیت و تصمیم میبیند که با خلق و خوی زنانه کمتر سازگاری دارد. در هر موقعیتی چه جزئی و چه مهم هوشیاری و انصاف و قدرت استدلال خودرا ظاهر می سازد و از انزوا و تنهائی نفرت دارد.

 

زنان متولد این ماه عموماً خوشرو، خوش زبان، گاه پرحرف و پایبند ادا و اصلی خاص می‎باشند. این زنان دارای طالع نیکو می‎باشند ودر زندگی ورفاه و آسایش دست پیدا می‎کنند. اما اینان زود خشم هستند واگر از عصبانیت خودداری نکنند، آسیب خواهند دید. اینان به وقت عصبانیت طپش قلب پیدا می‎کنند که بایستی مراقب باشند .

زنان متولد این ماه گاه دچار اضطراب و خیالات واهی می‎شوند و اغلب بی دلیل با مسرشان بدرفتری می‎کنند. حال ان همسرشان با انها مهربان است. اینان با سه خطر در زندگی مواجه می‎شوند که اگر به سلامت از انها بگذرند، عمر طبیعی خواهند داشت. درضمن هر گاه بیمار شوند، اغلب علت ان صفرا و بلغم خواهد بود.

 

خصوصیات اخلاقی زن و مرد مهر ماه | طالع بینی متولدین مهر ماه

طالع بینی متولدین مهر ماه

برج میزان تنها ماهی در منطقه البروج است که با علامتی بی‌جان مشخص شده است، چون علامت تمام برجهای دیگر به واسطه حیوان و انسان نمایش داده شده‌اند.

 

تعداد زیادی از طالع بینان مدرن ماه مهر را مناسب ‌ترین و مفیدترین ماه در منطقه البروج‌درنظر می گیرند، چون این ماه، زمان برداشت است و اشخاص ثمرات سخت کوشی‌خود در فصل بهار را دراین ماه به دست می‌آورند.

 

ان‌ها از استعداد و قوه ذهنی خوبی برخوردارند ودر شرایطی که وادار به قضاوت‌می شوند، قادرند منصفانه و بی‌طرفانه داوری کنند.

 

ان‌ها به هیچ عنوان حاضر نیستند بااشخاصی که برخلاف نقطه نظرات ان‌ها به بحث و جدل میپردازند، سر و کار داشته‌باشند، چون به محض ان که به نتیجه‌اي برسند، حقیقت ان به نظرشان بدیهی و مسلم‌می آید.

 

یکی از نقطه ضعف‌هاي‌ ان‌ها ناشکیبایی در برابر انتقاد است و شدیدا مایلند که‌دیگران رفتار و اعمالشان را تأیید نمایند.

 

ولی در کل افرادی متعادل، با تدبیر، ملاحظه گر و حتی انعطاف‌پذیر هستند.

 

فال و طالع بینی متولدین‌ مهر ماه‌:

برج‌ میزان‌ تنها ماهی‌ در منطقه‌ البروج‌ است‌ که‌ با علامتی‌ بی‌جان‌ مشخص‌ شده‌ است‌،چون‌ علامت‌ تمام‌ برجهای‌ دیگر به‌ واسطه‌ حیوان‌ و انسان‌ نمایش‌ داده‌ شده‌اند.

 

بسیاری‌ از طالع‌ بینان‌ مدرن‌ ماه‌ مهر را مناسب ‌ترین‌ و مفیدترین‌ ماه‌ در منطقه‌ البروج‌درنظر می گیرند، چون‌ این‌ ماه‌؛ زمان‌ برداشت‌ است‌ و اشخاص‌ ثمرات‌ سخت‌ کوشی‌خود در فصل‌ بهار را دراین‌ ماه‌ به‌ دست‌ می‌آورند.

 

در ماه‌ مهر هوایی‌ مطبوع‌ و آرامش‌بخش‌ را تنفس‌ میکنیم‌ و از آفتاب‌ بی‌رمق‌ و میوه‌هاي‌‌ خوشمزه‌ ان‌ لذت‌ میبریم‌.متولدین‌ مهرماه‌ در بین‌ منطقه‌ البروج‌ از دلپذیرترین‌؛ با فرهنگ‌ترین‌ و مؤدبانه‌ترین‌خصوصیات‌ اخلاقی‌ برخوردارند و اکثرا خوش‌ قیافه‌ و جذاب‌ هستند.

 

آن ها خوش‌سلیقه‌ و شیک‌ هستند، طبیعتا «ذاتا» افرادی‌ مهربان‌؛ دلرحم‌؛ ملایم‌؛ عاشق‌ زیبایی‌ وهماهنگی‌ «هم‌ در زمینه‌ موسیقی‌ و هم‌ در زمینه‌ زندگی‌ اجتماعی‌» محسوب‌ می شوند واز هر چیزی‌ که‌ سرگرمشان‌ کند، استقبال‌ میکنند.

آن ها از استعداد و قوه‌ ذهنی‌ خوبی‌ برخوردارند ودر شرایطی‌ که‌ وادار به‌ قضاوت‌می شوند، قادرند منصفانه‌ و بی‌طرفانه‌ داوری‌ کنند. آن ها به‌ هیچ‌ وجه‌ حاضر نیستند بااشخاصی‌ که‌ برخلاف‌ نقطه‌ نظرات‌ انها به‌ بحث‌ و جدل‌ میپردازند، سر و کار داشته‌باشند، چون‌ به‌ محض‌ ان‌ که‌ به‌ نتیجه‌اي‌ برسند، حقیقت‌ ان‌ به‌ نظرشان‌ بدیهی‌ و مسلم‌می آید.

 

یکی‌ از نقطه‌ ضعف‌هاي‌‌ آن ها ناشکیبایی‌ در برابر انتقاد است‌ و شدیدا مایلند که‌دیگران‌ رفتار و اعمالشان‌ را تأیید نمایند. ولی‌ در کل‌ افرادی‌ متعادل‌؛ با تدبیر،ملاحظه‌ گر و حتی‌ انعطاف‌پذیر هستند.

 

متولدین‌ مهرماه‌ نسبت‌ به‌ نیازها و خواسته‌هاي‌‌ دیگران‌ حساس‌ هستند، گاهی‌ اوقات‌از ان‌ چنان‌ درک‌ و قدرت‌ فراوانی‌ برخوردار می شوند که‌ به‌ اسانی‌ به‌ واسطه‌ خوش‌بینی‌ ذاتی‌شان‌ از نیازهای‌ عاطفی‌ و احساسی‌ دوستان‌ و هم‌ نشینان‌ خود مطلع‌ شده‌ وبه‌ یاریشان‌ می‌شتابند، در حقیقت‌ این‌ جمله‌ دقیقا وصف‌ حال‌ آنهاست‌: متولدین‌ مهرماه‌ همیشه‌ کاری‌ میکنند که‌ شما از هم‌ نشینی‌ و بودن‌ در کنارشان‌ حال‌ خوبی‌ پیداکرده‌ و با نشاط شوید.

 

انها خیلی‌ اجتماعی‌ و خونگرم‌ هستند و از بی‌رحمی‌؛ قساوت‌،سنگدلی‌؛ خشونت‌؛ ستمکاری‌؛ اذيت و اذیت‌؛ تندی‌؛ پرخاش‌ جویی‌؛ هرزگی‌،بی‌نزاکتی‌؛ دعوا و اصطکاک‌ بیزار هستند، در نتیجه‌ نهایت‌ سعی‌ و تلاش‌ خود رابه‌ کارمی‌بندند تا با اطرافیان‌ خود تشریک‌ مساعی‌ و مصالحه‌ کرده‌ و با همه ی‌ کنار می آیند. درواقع‌ کمال‌ مطلوب‌ و نمونه‌ ایده‌ آل‌ انها در کل‌ جامعه‌ ودر دایره‌ زندگی‌ خودشان‌اتحاد، سازگاری‌ و اتفاق‌ است‌.

قالب‌ فکری‌ انها بیش‌ از ان‌ که‌ روشنفکرانه‌ باشد، هنرمندانه‌ محسوب‌ می شود. اگر چه‌انها برای‌ پیشرو‌ و پیشرو بودن‌ در هر تلاش‌ هنری‌ بیش‌ از حد میانه‌ رو و ملایم‌هستند.

 

آن ها از درک‌ و بینش‌ و تیزبینی‌ خوبی‌ برخوردارند و به‌ واسطه‌ توانایی‌ وقابلیت‌ دقیق‌ و نقادانه‌شان‌؛ به‌ اسانی‌ میتوانند تلاش‌هاي‌‌ خود و همین‌ طور دیگران‌را مشاهده‌ نمایند و همین‌ امر به‌ تمام‌ کارهایشان‌ انسجام‌ و اصالت‌ می‌بخشد.

 

آن ها در روابط شخصی‌ خودشان‌ با دیگران‌؛ بیشتر به‌ نقطه‌ نظرات‌ دیگران‌ بها می‌دهندو دائما در تلاشند تا به‌ واسطه‌ مصالحه‌ هرگونه‌ اختلافی‌ را رفع‌ کنند و بیشتر اوقات‌حاضرند خودشان‌ ضرر کنند ولی‌ روابط شان‌ با دیگران‌ خدشه‌ دار نشود.

 

انها درزمینه‌ احساساتی‌ بودن‌ و آرمان‌ گرایی‌ به‌ افراط و زیاده‌روی‌ دست‌ می زنند. اگر چه‌شانس‌ خوبی‌ دارند و طبق معمول ازدواج‌ هایي‌ موفقیت‌آمیز خواهند داشت‌؛ چون‌ غالبا به‌تفاهم‌؛ همفکری‌ و سازگاری‌ و اتحاد دراین‌ امر معتقدند.

 

در واقع‌ آن ها آن قدر مهربان‌ وبا محبت‌ هستند که‌ به‌ خاطر این‌ که‌ شریک‌ زندگی‌شان‌ کوچک‌ ترین‌ آسیبی‌ نبیند،حاضرند به‌ هر مشقتی‌ تن‌ در دهند و اکثر اوقات‌ در دعواها و بگو مگوها کوتاه‌می آیند.

 

همسران‌ متولدین‌ مهرماه‌ هرگز نمیتوانند شکایت‌ کنند که‌ آن ها قادر به‌درکشان‌ نیستند، چون‌ متولدین‌ مهرماه‌ طبق معمول در کل‌ منطقه‌ البروج‌ همدل‌ترین‌ و هم‌فکرترین‌شان‌ محسوب‌ میشوند و با رضای‌ خاطر کامل‌ نقطه‌ ضعف‌ها و عیوب‌عزیزان‌؛ دوستان‌ و محبوبانشان‌ را تحمل‌ میکنند.

 

جنبه‌ منفی‌ شخصیت‌ متولدین‌ مهرماه‌؛ ویژگی‌هاي‌‌ بی‌خیالی‌؛ سر به‌ هوایی‌،بازیگوشی‌ و سطحی‌ بودن‌ به‌ شمار می آیند. اگر چه‌ این‌ ویژگی‌ها میتوانند ناشی‌ ازبی‌حوصلگی‌ و خسته‌ شدن‌ از امور روزمره‌ و یکنواخت‌ و مرسوم‌ زندگی‌ باشند وگهگاهی‌ به‌ شدت‌ بی‌ شور و حال‌؛ کمرو، خجالتی‌؛ راحت‌ گیر، سست‌ و بی‌ حال‌میشوند ولی‌ خوشبختانه‌ این‌ ویژگی‌ها مقطعی‌ و تغییرپذیر هستند.

 

انها حتی‌ زمانی‌که‌ اوضاع‌ بر وفق‌ مرادشان‌ نباشد، به‌ ندرت‌ خشمگین‌ می شوند، ولی‌ طغیان‌هاي‌‌ خشم‌ وعصبانیت‌ متولدین‌ مهرماه‌ تمام‌ اطرافیانشان‌ را شوکه‌ می کند.

 

عشق‌ و علاقه‌ وافر آنهابه‌ تفریح‌ و خوشگذرانی‌ ممکن‌ است‌ آن ها رابه‌ سمت‌ افراط کاری‌؛ گزاف‌ گویی‌ وولخرجی‌ سوق‌ دهد، هم‌ زنان‌ و هم‌ مردان‌ متولد این‌ ماه‌ ممکن‌ است‌ به‌ افرادی‌ شایعه‌پراکن‌ و خاله‌ زنک‌ تبدیل‌ شوند€ یکی‌ از خصوصیات‌ منحصر به‌ فرد متولدین‌ مهرماه‌کنجکاوی‌ و علاقه‌ سیری‌ناپذیرشان‌ به‌ هر مسأله‌ جدید است‌ که‌ همین‌ خصوصیت‌انها را وسوسه‌ میکند تا در مورد هر شایعه‌ اجتماعی‌ به‌ تحقیق‌ و پرس‌ و جو بپردازند.در زمینه‌ کار، گاهی‌ اوقات‌ به‌ انها لقب‌ «مهر ماهی‌هاي‌‌ تنبل‌» می دهند.

 

اگر چه‌ آنهامی‌توانند به‌ طرز شگفت‌ آوری‌ فعال‌؛ پویا و پر جنب‌ و جوش‌ باشند، ولی‌ حقیقتا ازکارهای‌ پست‌؛ کثیف‌؛ زمخت‌ و خشن‌ بیزارند. گرچه‌ عده‌اي‌ از متولدین‌ مهرماه‌ به‌ کم‌نیز قانع‌ هستند، ولی‌ عده‌ دیگر شدیدا جاه‌ طلب‌ و بلند پرواز هستند.

 

از آنجایی‌ که‌ آن ها از افراط و تفریط بیزار هستند، میتوانند دیپلمات‌هاي‌‌ خوبی‌ از آب‌درآیند ولی‌ شاید در امر سیاست‌ ضعیف‌ عمل‌ نمایند، چون‌ در پافشاری‌ بر نقطه‌نظرات‌ خودشان‌ مصر نیستند و حاضرند به‌ اسانی‌ نقطه‌ نظرات‌ و عقاید دیگران‌ رانیز بررسی‌ کنند.

 

انها می توانند مدیر، مجری‌؛ سازمان‌ دهنده‌؛ حقوق‌ دان‌؛ وکیل‌ دعاوی‌ «از آنجایی‌ که‌آن ها به‌ شدت‌ درستکار و عادل‌ هستند، اشخاص‌ بدبین‌ و منفی‌ احتمالا در کارهای‌قانونی‌ برایشان‌ پاپوش‌ درست‌ میکنند»؛ فروشنده‌ وسایل‌ عتیقه‌؛ کارمند دولت‌ وبانکدارهایی‌ موفق‌ از آب‌ درآیند، چون‌ در حفظ و بازرسی‌ پول‌ دیگران‌ قابل‌ اعتماد ووفادار به‌ شمار می آیند»؛ بعضی‌ از آن ها در زمینه‌ طراحی‌ لباس‌ یا لوازم‌ آرایشی‌ جدیداز استعداد خوبی‌ برخوردارند و خوش‌ ذوق‌ و استثنایی‌ محسوب‌ می شوند.

 

همچنین‌به‌ عنوان‌ هنرمند، آهنگساز، منتقد، نویسنده‌؛ طراح‌ و دکوراتور داخلی‌؛ کارمندخدمات‌ بهزیستی‌ و ارزیاب‌ افرادی‌ موفق‌ محسوب‌ میشوند ودر هرگونه‌ پذیرایی‌ وسرویس‌ دهی‌ عمومی‌ توانایی‌ خاصی‌ دارند.

 

عده‌اي‌ از آن ها به‌ واسطه‌ انضباط فردی‌،خویشتن‌ داری‌ و خودداری‌شان‌ از روی‌ نوع‌ دوستی‌ و نیکوکاری‌ خدمات‌ ارزنده‌اي‌ رابرای‌ نوع‌ بشر انجام‌ می دهند و نتایجی‌ عالی‌ رابه‌ ارمغان‌ می‌آورند.

 

انها به‌ شدت‌خوش‌ بین‌ هستند و توانایی‌ ان‌ را دارند که‌ بعد از هر مرتبه‌ ورشکست‌ شدن‌ و به‌ زمین‌خوردن‌ به‌ خود بیایند و ان‌ را جبران‌ کنند، درنتیجه‌ میتوانند کارشناسان‌ امور مالی‌ یاسرمایه‌ گذارانی‌ موفق‌ باشند.

خصوصیات اخلاقی زن و مرد مهر ماه | طالع بینی متولدین مهر ماه

بیماری‌ها و مشکلات‌ احتمالی‌ متولدین‌ مهرماه‌:

صورت‌ فلکی‌ میزان‌ بر ناحیه‌ کمر، پشت‌ و کلیه‌ها حکمرانی‌ می کند.

 

از این‌ رومتولدین‌ مهرماه‌ مستعد ابتلا به‌ کمردرد، ناراحتی‌ مربوط به‌ کلیه‌ و مثانه‌؛ به‌ خصوص‌سنگ‌ کلیه‌ و مثانه‌ هستند. در نتیجه‌ باید جدا از افراط و زیاده‌روی‌ در غذا خوردن‌ ونوشیدن‌ اجتناب‌ ورزند، چون‌ ممکن‌ است‌ کلیه‌هایشان‌ آسیب‌ جدی‌ ببیند.

 

علاقه مندی ها :

مسایل‌ و موضوعات‌ ظریف‌؛ عالی‌ و دقیق‌ در زندگی‌؛ تشریک‌ مساعی‌،صمیمیت‌؛ مهربانی‌ و صفا، ملاطفت‌ و ملایمت‌.

بیزاریها:

خشونت‌؛ بی‌عدالتی‌؛ ستم‌ و ستم‌؛ بی‌انصافی‌؛ حق‌ کشی‌؛ رفتار و اعمال‌فاقد شعور و بی‌ملاحظه‌؛ در قید و بند امور رایج‌ و مرسوم‌ قرار گرفتن‌.

مشکلات‌ احتمالی‌ که‌ ممکن‌ است‌ سر راهشان‌ به‌ وجود بیایند و شیوه‌صحیح‌ برخورد با آن ها:

هر شخصی‌ ویژگی‌ها و خصوصیات‌ منحصر به‌ فردی‌ دارد و زمانی‌ که‌ این‌ خصلت‌هاسرکوب‌ یا فرو خورده‌ شوند، یا برآورده‌ نشوند، باعث‌ بروز مشکلاتی‌ میشوند.توصیه‌ ما این‌ است‌ که‌ پیشنهادات‌ و توصیه‌هاي‌‌ زیر رابه‌ کار ببندید و از مواجهه‌ بانتایج‌ عالی‌ ان‌ شگفت‌ زده‌ شوید.

مشکل‌:

به‌ کرات‌ خودتان‌ را درگیر موقعیت‌ها و شرایطی‌ می یابید که‌ نه‌ فقط برای‌شما که‌ برای‌ دیگران‌ نیز کم‌ ارزش‌ و سطحی‌ هستند.

راه‌ حل‌:

بهتر است‌ سعی‌ در وانمود کردن‌ احساساتی‌ که‌ ندارید، نکنید و راهی‌ رابیابید که‌ بتوانید به‌ آرامی‌ و با وقار خودتان‌ را از یک‌ رابطه‌ سطحی‌ و بی‌مایه‌ خارج‌کنید و قبل‌ از هر اقدامی‌ به‌ دقت‌ جوانب‌ امر را بسنجید.

 

مشکل‌:

گاهی‌ اوقات‌ حتی‌ از خودتان‌ هم‌ بدتان‌ می آید و یا از این‌ که‌ نمی‌توانیددیگران‌ را خوشحال‌ کنید، مدام‌ خودخوری‌ کرده‌ و به‌ سرزنش‌ می پردازید.

راه‌ حل‌:

اگر قادر به‌ یادگیری‌ این‌ توانایی‌ شوید که‌ بدون‌ ان‌ که‌ دیگران‌ را ناراحت‌کنید، از وجود خودتان‌ خشنود شوید، ان‌ وقت‌ میتوانید دیگران‌ را نیز خوشحال‌سازید.

مشکل‌:

گاهی‌ اوقات‌ در بعضی‌ از شرایط و موقعیت‌هاي‌‌ آرامش‌ بخش‌ احساس‌معذب‌ بودن‌ می کنید و دیگران‌ را نیز کمی‌ خشمگین‌ و آزرده‌ خاطر می‌سازید.

راه‌ حل‌:

بهتر است‌ سعی‌ نمایید که‌ خاطرجمعی‌ خاطر و امنیت‌ درونی‌ خودتان‌ را ازطریق‌ قدرت‌ و هوشیاری‌ معنوی‌ کسب‌ کنید.

مشکل‌:

احساس‌ میکنید که‌ زندگی‌ پوچ‌ و بیهوده‌ است‌ و به‌ وضوح‌ احساس‌ خلاءمی‌نمایید و تصور میکنید که‌ اعمالتان‌ درنظر دیگران‌ مأیوس‌ کننده‌ و یأس‌ آورند.

راه‌ حل‌:

احساسات‌ خود بزرگ‌ بینی‌ و مثبت‌ اندیشی‌ را در خودتان‌ توسعه‌ دهید واجازه‌ ندهید حالات‌ نخبه‌ گرایانه‌ و طبقاتی‌ بر شما مستولی‌ شوند.

 

سیاره‌ حاکم‌ بر شما ناهید «زهره‌» است‌.
فاصله‌ متوسط ناهید از خورشید۰/۷۲۳
دور گردش‌ نجومی‌ از کانون‌ «برحسب‌ سال‌»۰/۶۲
شعاع‌ استوایی‌ «بر حسب‌ کیلومتر»۶/۰۵۲
شعاع‌ قطبی‌ «بر حسب‌ کیلومتر»۶/۰۵۲
دور گردش‌ و دوران‌ جرم‌ «برحسب‌ کیلومتر»۵۸۲۳
انحناء خط استوا نسبت‌ به‌ کانون‌ «برحسب‌ درجه‌»۲/۱۲
تعداد ماهواره‌هاي‌‌ مشاهده‌ شده‌ : ۰

 

حقایق‌ جالب‌ و شگفت‌انگیز دیگری‌ راجع‌ به‌ ماه‌ تولد شما «مهر»:

سمبولی‌ که‌ در ارتباط با ماه‌ تولد شماست‌ «میزان‌» است‌ که‌ نشان‌ دهنده‌ تعادلیست‌ که‌شما همواره‌ در جستجوی‌ ان‌ در زندگی‌ و خویشتن‌ خود هستید. ان‌ نماد‌ مظهرانعطاف‌؛ مروت‌؛ عدل‌؛ بی‌طرفی‌ و نظامی‌ مدبرانه‌ و سنجیده‌ است‌.

رنگ‌ محبوب‌ و خوش‌ یمن‌ متولدین‌ مهرماه‌ «آبی‌» است‌.

سنگ‌ خوش‌ یمن‌ برای‌ متولدین‌ مهرماه‌ «یاقوت‌ کبود» گرانبها است‌. یاقوت‌ کبودیکی‌ از زیباترین‌ سنگ‌ها محسوب‌ میشود که‌ درخانواده‌ کوارتزها یافت‌ شده‌ است‌.این‌ سنگ‌ از بسیاری‌ جهات‌ خوش‌ یمن‌ درنظر گرفته‌ شده‌ است‌ و یکی‌ از بزرگ ترین‌سنگ‌هاي‌‌ شفابخش‌ محسوب‌ می شود.

 

در پایان در مورد مهر ماهی ها بخوانید:

متولدین ماه مهر زیاده خواه نیستند، بلکه انها تعادل را در هر کاری می پسندند. انها به دنبال فعالیت هاي‌ چالش بر انگیز نیستند، بلکه دوست دارند ورزشی را دنبال کنند که با شرایط نرمال زندگی شان هم خوانی داشته باشد.

 

درست است که کاهش وزن برای انها یک هدف است اما دوست ندارند که اینکار به زندگی شان استرسی وارد کند. از آنجا که انها از تنهایی بیزارند، بهترین شیوه برای انها این است که به دنبال یک همراه باشند تا به آن ها انگیزه دهد.

 

دراین صورت آن ها می توانند که زمان خودرا با دیگران به بهترین شکل ممکن، شریک شوند. در واقع انها از به اشتراک گذاشتن تجربه هایشان، حتی در ورزش، نهایت لذت را میبرند.

 

متولدین ماه مهر مردان و زنانی دوست داشتنی و مهربان هستند…

درباره : پاتوق سرگرمی

دسته : سلامتتاریخ: ۱۳۹۷/۰۶/۲۸

درمان پف دور چشم بعد از خواب با تغییرات ساده

یکی از مشکلات بعضی از افراد در صبح این است که وقتی از خواب بلند می شوند و خود را در آینه می بینند متوجه پف دور چشم می شوند خوب به طب اتفاق خوبی هر فرد نیست مخصوص اگر کار مهمی داشته باشید و باید سریع به جلسه یا جایی بروند و در خانم ها که بیشتر این اتفاق مهم است اما برخی از عادات در سبک زندگی باعث می شود که این پدیده به وجود بیاید از جمله کم خوابی ، مصرف بیش از حد برخی مواد غذایی ، بیماری و علت های مختلف که هر کدام شاید با راه های مختلف حل شود اما برخی از تغییرات که هم برای سلامت هم بسیار مفید است به درمان پف دور چشم صبحگاهی بسیار کمک می کند که ما در این مطلب سایت دنج پاتوق به بررسی این موارد می پردازیم و شما می توانید با خواندن این مطلب نکات بسیار کلیدی و آموزشی بیاموزید که می تواند هم به اطلاعات عمومی شما و هم به درمان پف دور چشم به شما کمک کند در ادامه همراه ما باشید.

مصرف برخی از مواد را برای درمان پف دور چشم کم کنید.

بی شک برخی مواد غذایی می تواند استفاده بیش از حد معین آن باعث بروز مشکلاتی ا زجمله پف دور چشم شود در طول روز از نمک کمتری استفاده کن. به طور متوسط هر فرد مجاز است در طول روز کمتر از ۲۳۰۰ میلی گرم سدیم مصرف کند. رژیم غذایی پر نمک می تواند منجر به فشار خون بالا، مشکلات قلبی و سکته شود. همچنین نمک می تواند سبب تورم و پف دور چشم ها شود، چرا که منجر به تجمع مایعات در اطراف آن ها خواهد شد. یک راه ساده برای کمتر مصرف کردن نمک و سدیم، کاهش مصرف غذاهای فراوری شده است.

از مصرف شکر و سایر شیرین کننده های مصنوعی خودداری کن. شکر و شیرین کننده های مصنوعی سبب ورم و پف دور چشم خواهند شد. وقتی شیرینی می پزی یا قصد داری چای یا قهوه ات را شیرین کنی سعی کن به جای شکر و سایر شیرین کننده های مصنوعی، از مواد طبیعی مثل عسل یا استویا استفاده کنی. به هنگام خرید محصولات بسته بندی شده به برچسب محتویات آن توجه کن و محصولی را انتخاب کن که شیرین کننده یا شکر کمتری دارد.

مصرف الکل را کاهش بده. نوشیدنی های الکلی سبب نفخ و کمبود آب بدن می شوند و این می تواند سبب پف دار تر به نظر رسیدن چشم ها شود. همچنین نوشیدن الکل روی کیفیت خواب هم تأثیر می گذارد که این ممکن است مشکل تو را بدتر کند. سعی کن تا حد امکان از مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز کنی. اما در صورت مصرف این محصولات سعی کن در طول روز آب زیادی بنوشی تا دچار کمبود آب نشوی.

سیگار را ترک کن. سیگار مضرات فراوانی دارد و به بدن آسیب های بی شماری می رساند. اما سبب ضعف و حساس شدن پوست دور چشم ها هم می شود که این موضوع می تواند باعث تشدید تورم و پف چشم ها در صبح شود. برای سلامت جسمی و روحی، سیگار کشیدن را ترک کن.

عادتی که بسیاری از جوانان و افراد مختلف درگیر خودش کرده کم خوابی و نداشتن خواب درست

یکی از عادت های بدی که بسیاری از افراد را درگیر خودش کرده است شبکه های اجتماعی ، برنامه های تلویزیونی ، مهمانی ها و… است همه این موارد باعث می شود که شما شب دیر بخوانید و حداقل ۶ تا ۸ ساعت خواب را نداشته باشید.  نداشتن خواب کافی می تواند چشمان تو را متورم و پف دار کند. سعی کن برای رفتن به رختخواب قواعدی تعیین کنی، عادت هایی برای خودت به وجود آوری و برای بیداری صبحگاهی نیز زمان و برنامه مشخصی داشته باشی. اما به هر طریق برنامه ات را طوری تنظیم کن ۷ ساعت خواب شبانه داشته باشید.

غذا خوردن و تلویزیون دیدن قبل از خواب ممنوع

از دیگر مواردی که می توانند به آن اشاره کرد عادت بد غذا خوردن یا تلویزیون دیدن در تخت خواب است. تلویزیون دیدن یا غذا خوردن قبل از زمان خواب بر روی کیفیت آن تأثیر می گذارد و این خواب بد، منجر به پف دار شدن چشم ها به هنگام صبح می شود. عادت کن شب ها از یک ساعت قبل از رفتن به تخت، از دیدن تلویزیون یا غذا خوردن خودداری کنی.

به پشت خوابیدن و تاثیر مثبت آن روی پف روی چشم و پوست

در طول شب به پشت بخواب. خوابیدن به بغل یا روی شکم سبب تأثیر نیروی جاذبه بر مایعات بدن و جمع شدن آنها در اطراف چشم ها می شود. وقتی این حالت اتفاق می افتد چشم های تو خیلی بیشتر ممکن است پف دار و متورم به نظر برسند. به پشت خوابیدن ممکن است کمی نیاز به تمرین داشته باشد. تلاش کن که به پشت به خواب بروی و اگر نیمه شب، در حالی که به کناره یا روی شکم خوابیده ای، بیدار شدی، ناراحت نشو و دوباره سعی کن به پشت بخوابی. کم کم بدن به این کار عادت خواهد کرد.
از یک بالش اضافی برای بالا بردن سر به هنگام خواب استفاده کن. بالا بردن سر به هنگام خواب هم مثل به پشت خوابیدن می تواند از جمع شدن مایعات دور چشم و پف کردن و تورم آنها جلوگیری کند. به جای خوابیدن با یک بالش در شب، با دو بالش بخواب تا سرت بالاتر بیاید. اگر این بالش اضافی باعث ناراحتی گردنت می شود، از یک بالش ضخیم تر استفاده کن.

شستو شوی صورت

صورتت را هر شب با یک شوینده ملایم و آب گرم بشور. نه تنها شسشتوی شبانه صورت برای پوست خوب است، بلکه هر نوع کثیفی و آلودگی داخل و اطراف چشم ها را که ممکن است در طول خواب سبب تحریک چشم شوند، بر طرف می کند. وقتی چشم ها تحریک شوند، به پف کردن و ورم گرایش پیدا می کنند. همچنین می توانی صبح ها چشمانت را با آب سرد شستشو دهی. آب سرد هم می تواند چشم ها را تمیز کرده و پف و ورم را کاهش دهد.

بررسی برخی از مشکلات اصلی پف دور چشم

اگر آلرژی سبب ورم و پف دار شدن چشم های تو شده است، از قطره های چشمی مناسب این کار استفاده کن. چشمان پف دار و متورم صبحگاهی می تواند نشانه ای از آلرژی باشد. اگر چشمان تو اشکی و حساس استف تحت نظارت پزشک از این قطره های شستشوی چشم استفاده کن تا پف و تحریک آن را کمتر کنی.
اگر از لنزهای چشمی استفاده می کنی، در نظافت و تاریخ مصرف آنها دقت کن. ممکن است لنز چشم تو کهنه شده باشد و یا مدت زمان زیادی مورد استفاده بوده باشد. خوابیدن با لنز و یا استفاده طولانی مدت از آن در طول روز می تواند سبب تورم چشم ها شود. عادت کن عصرها لنزت را از چشمت خارج کنی تا شب بدون آمادگی و ناگهانی با آنها به خواب نروی.
از کرم دور چشم و محصولات ضد آفتاب استفاده کن. بالا رفتن سن سبب ضعیف تر شدن پوست دور چشم و امکان پف و تورم بیشتر آن می شود. بنابراین اگر استعداد پف دور چشم داری، در هر سن و سالی هستی از کرم های ضد پیری و چروک دور چشم، هر شب استفاده کن. همچنین همیشه قبل از بیرون رفتن از کرم های ضد آفتاب برای کل صورت و دور چشمانت استفاده کن.

این مطلب صرفا آموزشی است و شما نباید آن را جایگزین توصیه های متخصصان کنید پس اگر نیاز می بینید حتما به پزشک مراجعه کنید.

درباره : پاتوق سرگرمی

خصوصیات کلی متولدین مهر ماه (کلیپ متولدین مهر)

خصوصیات کلی متولدین مهر ماه

مهر ماه رسید

خصوصیات مهر ماهی ها

برای دوستای مهر ماهیتون بفرستید. تولد مهر ماهی های عزیز مبارک ( مهر یعنی عشق عشق یعنی مهر )

کلیپ متولدین مهر

هوشمند ترین مشاوران جهان مهر ماهی هستند

مهر ماهی های عزیز آرمان زندگیشون ازدواج است و قدیم گفتن بهترین همسران مهر ماهی هستند…( صلح جو با احساس و عاشق همسر هستند)

 

متولدین مهر تولدتان مبارک

درباره : پاتوق سرگرمی

این پیام مثبت تقدیم به متولدین مهر ماه (تولدت مبارک مهر ماهی)

تولدت مبارک مهر ماهی

من یک مهر ماهی هستم…

یک مهر ماهی برای دوست داشتند برای لمس دستانت ؛ برای نگاه در چشمانت ؛ برای نفس نفس در دلتنگی هایت ؛ برای زندگی با نامت از هیچ کسی اجازه نمی گیرد. یه مهر ماهی خود خود عشقه…

 

وقتی به یه مهر ماهی دروغ میگی آروم بهت لبخند میزنه و حروف عوض میکنه تو فکر میکنی باور کرده …من یک مهر ماهی هستم…

 

باتمام خلق وخوی پاییزی ، مثل پاییزگاهی شادگاهی غمگین ، مثل پاییز جانم رامیدهم برای کسی ک بهارم باشدبرای بهارش دل نازکم…

 

شکستن دلم سخت نیست، مانند شکسته شدن برگ های خشک و نازک پاییزی، زیرپای آدم ها مثل پاییز گریه هایم سوز دارد،گریه هایم پر از غم است پر از عشق من زاده ی مهر و مهر ماهیم…

منبع: اینستاگرام – رادیو بهشت

درباره : پاتوق سرگرمی

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام

در اینستاگرام چیزی برای دانلود فیلم ها قرار داده نشده است و باید برای دانلود فیلم از اینستاگرام حتما از ترفندهای مخصوص اینکار استفاده نمایید.

 

ما برای دانلود فیلم از اینستاگرام ساده ترین ترفندها و رها را به شما آموزش خواهیم داد و از این پس اگر از فیلم و کلیپی یا عکسی خوشتان آمد خیلی ساده اونا از اینستا دانلود نمایید.

 

همچنین در آخر آموزش آپلود فیلم هاي‌‌ بیشتر از ۱ دقیقه و ترفندهایی برای افزایش درآمد از اینستاگرام را بخوانید.

 

۱- ترفند اول برای دانلود فیلم از اینستاگرام : استفاده از تورچ

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام

 

پس از نصب مرورگر میتوانید به صحفه اي از اینستاگرام که ویدئوی مورد نظرتان در آن قرار دارد بروید. اکنون باید روی دکمه Video که در نوار ابزار این مرورگر وجوددارد کلیک کنید.

 

۲- ترفند دوم برای دانلود فیلم از اینستاگرام : استفاده از instadown

دراین روش به اسانی لینک ویدئو خودرا در فیلد این سایت کپی کنید.و insta down را فشار دهید.فیلم به فرمت mp4 اماده ي دانلود می شود.

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

گزینه Get bb link برای ایجاد یک لینک مستقیم به فیلم بدون هیچ تبلیغ و … است.

 

۳- ترفند سوم دانلود فیلم از اینستاگرام به صورت دستی

این روش نسبت به روش هاي‌‌ دیگر کمی سخت تر است ولی قابل استفاده است.

برای این روش فیلم مورد نظر خودرا در اینستاگرام باز کنید و روی آن راست کلیک کنید و ‘View page source’ یا ‘View source’ را بسته به نوع مرورگرتان انتخاب کنید.

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

Ctrl + F, را بزنید و .mp4 را سرچ کنید. لینکی هایلایت میشود شما کل لینک را کپی کنید ودر تب جدید یا داخل دانلود منیجر کپی کنید.سپس لینک آن دانلود میشود.در مرورگر هاي‌‌ جدید شروع به نشان دادن میکند شما با زدن ctrl+s میتوانید فیلم را ذخیره کنید.

 

۴- ترفند چهارم برای دانلود عکس و فیلم اینستاگرام با موبایل

شما زمانی که از اینستاگرام استفاده میکنید دانلود ویدیو ها و عکسها کار سختی است.اگر از اینستاگرام از طریق pc بروید با کمی مشکل میتوانید دانلود کنید همانگونه که در قبل اموزش دادیم.اما اگر بخواهید با اندروید ذخیره کنید چه باید کرد؟

 

برای اینکار شما باید برنامه ي EasyDownloader را بر روی اندروید خود نصب کنید.

 

۵- ترفند چهارم دانلود فیلم از اینستاگرام : اموزش دانلود از گوگل پلی

بعد از دانلود برنامه را اجرا کنید.سپس بر روی ایکون اینستاگرام کلیک کنید.

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

در مرحله بعد به اینستاگرام بروید ودر عکس مورد نظر بر روی ۳ نقطه «بیشتر» کلیک کنید.

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

دراین گام copy share url را بزنید. در تسکبار شما دانلود شروع میشود. بعد از تمام شدن دانلود شما دوباره برنامه را باز کنید و پاور برنامه را بزنید تا برنامه بسته شود.

 


حتما بخوانید:  رموز کسب درآمد از اینستاگرام


 

آپلود فیلم بیشتر از ۱ دقیقه در اینستاگرام

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام

 

روش ساده برای آپلود فیلم هاي‌‌ بیشتر از ۱ دقیقه در اینستاگرام : اینستاگرام در آپدیت جدیدی قابلیت IGTV را به اپلیکیشنش اضافه کرده است. با این ویژگی‌ آپلود فیلم‌هاي‌‌ طولانی در اینستاگرام ممکن می شود. برای آشنایی با این قابلیت و نحوه کار با آن، ادامه این پست را دنبال نمایید.

 

مجله دنج پاتوق: اینستاگرام قابلیت آپلود ویدیو رابا محدودیت زمانی به کاربران ارایه میکند. این محدودیت زمانی برای پست‌هاي‌‌ اصلی یک دقیقه و برای استوری‌ها ۱۵ ثانیه بوده و تا پیش از این، کاربر تنها از این طریق می‌توانست ویدیوهای خودش را آپلود کند. «اپلیکیشن IGTV اینستاگرام سرانجام از راه رسید؛ امکان قرار دادن فیلم هاي‌‌ طولانی»

 

اما بتازگی آپدیت جدیدی از اینستاگرام برای کاربران اندروید و iOS منتشر شده که با نصب آن، بخش جدیدی به نام IGTV در اینستاگرام اضافه میشود. توسط اینبخش این امکان به کاربر داده میشود تا با ساخت کانال شخصی خودش، ویدیوهایی با مدت زمان بیشتر از یک دقیقه را از این طریق آپلود کند.

 

برای آپلود فیلم‌هاي‌‌ طولانی در اینستاگرام و استفاده از قابلیت IGTV در اپلیکیشن این شبکه اجتماعی، مراحل زیر را به ترتیب دنبال نمایید:

 

* جدید ترین نسخه از اینستاگرام را از پلی استور یا اپ استور دانلود کنید.

* برنامه را باز کرده ودر صفحه اصلی بر روی آیکون IGTV که در تصویر زیر مشخص شده، کلیک کنید.

 

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

آپلود فیلم‌هاي‌ طولانی در اینستاگرام

 

با باز شدن صفحه مخصوص IGTV، بر روی آیکون مشخص شده کلیک کنید.

 

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

اینستاگرام در آپدیت جدیدی قابلیت IGTV را به اپلیکیشنش اضافه کرده است گزینه Create Channel را برگزینید.

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

قرار دادن فیلم هاي‌ طولانی اینستاگرام

 

با کلیک بر روی Next و سپس Create Channel، مراحل را به آخر برسانید.

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

قابلیت IGTV اینستاگرام

 

بر روی تصویر پروفایل خود کلیک کنید و وارد کانال شخصی‌تان شوید.

 

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

ویدیوی طولانی در اینستاگرام

 

در کانال خود با کلیک بر روی Upload video، ویدیوی خودرا انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید.

 

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

در صفحه جدید، برای ویدیوی خود عنوان و توضیحات بنویسید ودر آخر بر روی Post کلیک کنید.

ترفند دانلود فیلم از اینستاگرام + آپلود فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام

 

با طی این مراحل ویدیوی شما در IGTV منتشر می شود و کاربران دیگر می توانند آنرا تماشا کنند.

 

برای آپلود فیلم‌هاي‌‌ طولانی در اینستاگرام و استفاده از قابلیت IGTV در اپلیکیشن این شبکه اجتماعی، به نکات زیر هم توجه کنید:

 

– حداکثر مدت زمان ویدیو برای اکانت‌هاي‌‌ معمولی ۱۰ دقیقه و برای اکانت‌هاي‌‌ ثبت شده و بزرگ، ۶۰ دقیقه است.

 

– فیلم‌هاي‌‌ آپلود شده باید با فرمت MP4 باشند.

 

– ویدیوهای آپلود شده به صورت عمودی قرار می‌گیرند.

 

– حداکثر حجم ویدیو برای اکانت‌هاي‌‌ معمولی ۶۵۰ مگابایت و برای اکانت‌هاي‌‌ ثبت شده و بزرگ، ۵٫۴ گیگابایت است.

 

– توسط خود IGTV نمیتوان ویدیو را ضبط و منتشر کرد.

 

– در مرحله ۸ و بعد از انتخاب ویدیو می توان با کلیک بر روی آن، عکس کاور انتخاب کرد.

 

– شما میتوانید با وارد شدن به بخش IGTV، فیلم‌هاي‌‌ منتشر شده توسط دوستان خودرا تماشا کنید و یا به ویدیوهای قرار گرفته در گروه‌هاي‌‌ مختلف مانند محبوب‌ترین‌ها دسترسی داشته باشید.

 

– امکان لایک، کامنت و اشتراک گذاری ویدیوهای منتشر شده در IGTV وجوددارد.

 

– در صورتی می‌خواهید ویدیوی خودرا هم زمان در فیس‌بوک‌ هم منتشر کنید، گزینه Facebook page را در مرحله ۸ فعال کنید.

 

– اپلیکیشن IGTV به صورت جداگانه برای اندروید و iOS منتشر شده و می توان توسط آن به صورت حرفه‌اي‌تری در اینستاگرام ویدیوهای طولانی مدت قرار داد.

 

این امکان وجوددارد تا ویدیوهای بیشتری را به کانال IGTV اضافه کرد.

 

– دسترسی به کانال IGTV هر کاربر، از طریق بخش استوری‌هاي‌‌ هایلایت شده در پروفایل وی، امکان پذیر است.

آپلود فیلم هاي‌‌ طولانی در اینستاگرام

 

برای خواندن دیگر آموزش و ترفندهای مرتبط با اینستاگرام به پایین همین قسمت مراجعه نمایید. « رمز و رازهای اینستاگرام»

درباره : پاتوق سرگرمی

زندگینامه و نحوه شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)

زندگینامه حضرت ابوالفضل العباس «ع»

شهادت مظلومانه حضرت ابوالفضل العباس (ع) درس بزرگی برای زندگی امروز ماست. رشادت و فداکاری از خصوصیات بارز حضرت ابوالفضل العباس (ع) میباشد.

 

حضرت عباس «ع» :

درسال ۲۶ هجري قمري، حضرت عباس «ع» پايه عرصه گيتي نهاد. مادر گراميش فاطمه، دخت حزام بن خالد بن ربيعه بن عامر كلبي و كنيه اش «ام البنين» بود.

 

چند سال پس از شهادت حضرت فاطمه «س» بود، كه اميرالمومنين از برادرش عقيل، كه به اصل و نسب قبايل آگاه بود، تقاضای كرد زني را از دودماني شجاع براي او خواستگاري كند و عقيل، فاطمه كلابيه «ام البنين» را براي آن حضرت خواستگاري كرد و ازدواج صورت گرفت.

 

اميرالمومنين «ع» از اين بانوي گرامي، صاحب چهار پسر به نامهاي عباس، عثمان، جعفر و عبدالله شد.عباس «ع» ازبرادران ديگرش بزرگ تر بودو هر چهار برادر به امام خويش، حسين «ع» وفادار بودند ودر روز عاشورا در راه آن امام جان خودرا نثار كردند.

 

ارادت قلبي ام البنين «س» به خاندان پيامبر «ص» آن قدر بود كه امام حسين «ع» را از فرزندان خود بيشتر دوست مي داشت؛ بطوري كه وقتي به اين بانوي گرامي خبر شهادت چهار فرزندش را دادند فرمود:

 

مرا از حال حسين «ع» باخبر سازيد و چون خبر شهادت امام حسين «ع» به او داده شد، فرمود رگ‌هاي قلبم گسسته شد، اولادم و هر چه زير اين آسمان كبود است، فداي امام حسين «ع».

 

نام: عباس بن على بن ابیطالب علیه السلام.

کنیه: ابوالفضل و …

لقب: قمر بنى هاشم ؛ باب الحوائج ؛ طیار، اطلس، سقا و …

تولد: ۴ شعبان سال ۲۶ هجرى در مدینه طیبه «اقوال دیگر نیز در تاریخ آمده است».

پدر: مظهر العجائب، اسد الله الغالب، امیرالمؤ منین على بن ابى طالب «ع».

مادر: فاطمه کلابیه، مشهور به ام البنین درود الله علیه.

نام همسر و سن ازدواج: در سن ۲۰-۲۱ سالگی و برخی روایات ۱۸ سالگی؛ لُبابه، دختر عبدالله بن عباس

فرزندان: پنج یا شش فرزند، فرزندان پسر به نام هاي‌: عبیدالله و فضل و حسن و قاسم و محمد و دختری به نامه حدیقه‌النسب یا حدائق الانس.

سمت در کربلا: پرچمدار و فرمانده ارتش سیدالشهداء امام حسین «ع» و سقاى تشنه لبان.

خلیفه غاصب زمان به هنگام شهادت: یزید بن معاویه لعنة الله علیه.

شهادت: محرم الحرام سال ۶۱ هجرى، در کربلاى معلى، کنار نهرعلقمه.

قاتل: حکیم بن طفیل سنبسى.

عمر مبارک: ۳۴ الی ۳۵ سال

 

زندگینامه و نحوه شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)

شهادت حضرت عباس(ع)

 

دوران كودكي حضرت ابوالفضل العباس «ع»:

در روزهاى كودكى عباس، پدر گرانقدرش چون آيينه معرفت، ايمان، دانايى و كمال در مقابل او قرار داشت و گفتار الهى و رفتار آسمانى‏اش بر وى تاثير مى‏ نهاد. او از دانش و بينش على«ع» بهره مى ‏برد.

 

حضرت درباره تكامل و پويايى فرزندش فرمود: آن ولدى العباس زق العلم زقا; همانا فرزندم عباس در كودكى علم آموخت و به سان نوزاد كبوتر، كه از مادرش آب و غذا مى‏ گيرد، از من معارف فرا گرفت.

 

در آغازين روزهايى كه الفاظ بر زبان وى جارى شد، امام«ع» به فرزندش فرمود: بگو يك. عباس گفت: يك حضرت ادامه داد: بگو دو عباس خوددارى كرد و گفت: شرم مى‏ كنم با زبانى كه خدا رابه يگانگى خوانده ‏ام، دو بگويم.

 

پرورش در آغوش امامت و دامان عصمت، شالوده ‏اى پاك و مبارك براى ايام نوجوانى و جوانى عباس فراهم كرد تا در آينده نخل بلند قامت استقامت و سنگربان حماسه و مردانگى باشد.

 

گاه كه على«ع» با نگاه بصيرت‏ آميز خود آينده عباس را نظاره مى‏ كرد، با لبختدى رضايت ‏آميز، سرشك غم از ديدگان جارى مى‏ كرد و چون همسر مهربانش از علت گريه مى‏پرسيد، مى‏ فرمود: دستان عباس در راه يارى حسين«ع» قطع خواهد شد.

 

آنگاه از مقام و عظمت پور دلبندش نزد خداوند چنين خبر مى ‏داد: پروردگار متعال دو بال به او خواهد داد تا به سان عمويش جعفر بن ‏ابى‏طالب در بهشت پرواز كند. محبت پدرى گاه على«ع» را بر آن مى‏ داشت تا پاره پيكرش را ببوسد ؛ ببويد و با آداب و اخلاق اسلامى آشنا سازد.

 

از اينرو لحظه ‏اى عباس را از خود دور نمى ‏ساخت. فرزند پاكدل على«ع» در مدت ۱۴ سال و چهل و هفت روز، كه با پدر زيست، هميشه در حرب و محراب و غربت و میهن در كنار او حضور داشت.

 

در ايام دشوار خلافت، لحظه ‏اى از وى جدا نشد و آنگاه كه درسال‏۳۷ هجرى قمرى جنگ صفين پيش آمد، با آن كه حدود دوازده سال داشت، حماسه‏ اى جاويد آفريد.

 

عباس یعنی تا شهادت یکه تازی

عباس یعنی عشق یعنی پاکبازی

عباس یعنی با شهیدان همنوازی

عباس یعنی یک نیستان تکنوازی

عباس یعنی رنگ سرخ پرچم عشق

یعنی مسیر پرپیچ و خم عشق

جوشیدن بحر وفا معنای عباس

لب تشنه رفتن تا خدا معنای عباس

زندگینامه و نحوه شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)

حضرت ابوالفضل العباس

مقام علمي حضرت عباس «ع»:

حضرت عباس «ع» در خانه ای زاده شد كه جايگاه دانش و حكمت بود. آن جناب از محضر اميرمومنان «ع» و امام حسن «ع» و امام حسين «ع» كسب فيض كردند و از مقام والاي علمي برخوردار شدند.

 

لذا از خاندان عصمت «ع» در مورد حضرت عباس «ع» نقل شده است كه فرموده اند: زق العلم زقا، يعني همانگونه كه پرنده به جوجه خود مستقيماً غذا مي دهد، اهل بيت «ع» نيز مستقيماً به آن حضرت علوم و اسرار را آموختند.

 

علامه محقق، شيخ عبدالله ممقاني، در كتاب نفيس تنقيح المقال، در مورد مقام علمي و معنوي ايشان گفته است: آن جناب از فرزندان فقيه و دانشمندان ائمه «ع» و شخصيتي عادل، مورد اعتماد، با تقوا و پاك بود.

مقام حضرت عباس «ع» نزد ائمه «ع»:

اگر بخواهيم مقام و منزلت حضرت عباس «ع» را از ديدگاه امامان معصوم «ع» دريابيم، كافي است به سخنان آن بزرگوار درباره حضرت عباس «ع» توجه كنيم.

 

در شب عاشورا، وقتي دشمن در مقابل كاروان امام حسين «ع» حاضر شد و درراس آن ها عمربن سعد شروع به داد و فرياد كرد، امام حسين «ع» به حضرت عباس «ع» فرمود:‌ برادر جان، جانم به فدايت، سوار مركب شو و نزد اين قوم برو و از ايشان سوال كن كه به چه منظور آمده اند و چه مي خواهند.

 

دراين ماجرا دو نكته مهم وجوددارد يكي آنكه امام به حضرت عباس مي فرمايد: من فدايت شوم. اين عبارت دلالت بر عظمت شخصيت عباس «ع» دارد، زيرا امام معصوم العياذ بالله سخني بي مورد و گزاف نمي گويد و نكته دوم آنكه، حضرت بعنوان نماينده خود عباس «ع» رابه اردوي دشمن مي فرستد.

 

روز عاشورا هنگامي كه حضرت عباس «ع» از اسب بر روي زمين افتاد، امام حسين «ع» فرمودند:‌«هم اکنون انكسر ظهري و قلت حياتي» يعني «اكنون پشتم شكست و چاره ام كم شد». اين جمله بيانگر اهميت حضرت عباس «ع» ونقش او در پشتيباني از امام حسين «ع» است.

 

امام زمان «ع»؛ در قسمتي از زيارتنامه ای كه براي شهداي كربلا ايراد كردند، حضرت عباس «ع» را چنين مورد خطاب قرار مي دهند:

السلام علي ابي الفضل العباس بن اميرالمومنين المواسي اخاه بنفسه، الاخذ لغده من امسه، الفادي له،‌الوافي الساعي اليه بمائه، المقطوعه يداه لعن الله قاتله يزيد بن الرقاد الجهني و حكيم بن طفيل الطائي.

 

امام زين العابدين «ع» به عبيدالله بن عباس بن علي بن ابي طالب «ع» نظر افكند و اشكش جاري شد. سپس فرمود:‌هيچ روزي بر رسول خدا «ع» سخت تر ازروز جنگ احد نبود، زيرا در آن روز عموي پيامبر، شير خدا و رسولش حمزه بن عبدالمطلب كشته شد و بعد ازآن روز بر پيامبر هيچ روزي سخت از روز جنگ موته نبود، زيرا در آن روز پسر عموي پيامبر جعفر بن ابي طالب كشته شد سپس امام زين العابدين «ع» فرمود:

 

هيچ روزي هم چون روز مصيبت حضرت امام حسين «ع» نيست كه سي هزار تن در مقابل امام حسين «ع» ايستادند و مي پنداشتند، كه از امت اسلام هستند و هر يك از انها مي خواستند از طريق ريختن خون امام حسين «ع» به نزد پروردگار مي انداخت و ايشان را موعظه مي فرمود و كار را تا آنجا كشاندند كه آن حضرت را از روي ستم وجور و دشمني به شهادت رساندند.

زندگینامه و نحوه شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)

زندگی نامه حضرت ابوالفضل العباس (ع)

 

آنگاه امام زين العابدين «ع» فرمود:‌

خداوند حضرت عباس «ع» را رحمت كند كه به حق ايثار كرد و امتحان شد و جان خودرا فداي برادرش كرد تا آنكه دو دستش قطع شد. لذا خداوند عزوجل در عوض،‌ دو بال به او عطا كرد تا همراه ملائكه در بهشت پرواز كند، همانطور كه به جعفر بن ابي طالب «ع» هم دو بال عطا فرمود و به تحقيق، حضرت عباس «ع» نزد پروردگار مقام و منزلتي دارد كه روز قيامت همه ی شهدا به آن مقام و منزلت غبطه مي خورند.

 

ايثار و جانبازي، راز و رمز تعالي حضرت عباس «ع»:

با توجه به رواياتي كه در شان حضرت عباس «ع» از ائمه عليهم السلام رسيده ودر آن به ايثار و فداكاري در راه امام خويش تصريح شده است، به روشني، فضيلت و مقام آن بزرگوار آشكار مي شود. حضرت عباس «ع» فرزند كسي است كه آيه « و من الناس يشري نفسه ابتغاء مرضات الله, بقره-۲۰۷» در شانس نازل شد و از سلاله دودماني است كه اسوه ايثار و از خودگذشتگي بودند و سوره هل اتي، در شان ايثار ايشان نازل شده است.

 

فداكاري، ايثار و جانبازي در اسلام و مكتب اهل بيت عليهم السلام از جايگاه ويژه ای برخوردار است؛ به طوري كه اميرمومنان در جايي ايثار را برترين فضيلت اخلاقي مي داند.در جايي ديگر، علي «ع» ايثار را بالاترين پرستش معرفي مي نمايد ودر روايتي ديگر غايت و هدف تمام مكارم اخلاقي را ايثار و از خودگذشتگي مي داند.علي «ع» در قسمتي از نامه خود به حارث همداني مي فرمايد: بدان كه برترين مومنان كسي است كه در گذشتن از جان و خانواده و مال خويش از ديگر مومنان برتر باشد.

 

حال در اينجا اين سوال مطرح مي شود كه، مگر ساير شهيدان از جان خود نگذشتند، پس چه چيزي حضرت عباس را از ساير شهيدان متمايز مي سازد؟

 

جواب اين است كه معرفت حضرت عباس «ع» از همه ی شهيدان والاتر و اطاعتش از امام خويش، كاملتر بود.

 

براساس ديدگاه اسلام و مكتب اهل بيت «ع» انچه اعمال نيك را از يكديگر متمايز مي سازد و ارزش اعمال را متفاوت مي كند، همان معرفت و بينش و نيت شخص است و كلام پيامبر اسلام «ص» كه فرمود:«ضربه علي يوم الخندق افضل من عباده الثقلين» شايد ناظر به اين معنا باشد.

 

درضمن رواياتي كه در مورد ثواب و عقاب عمل به صورتهاي گوناگون و متفاوت نقل شده، به اين دليل است كه ثواب يا عذاب يك عمل معين، با توجه به معرفت و نيت عامل آن متفاوت مي شود. بعنوان مثال، ثواب زيارت امام رضا «ع» در روايتهاي معتبر به صور متفاوت نقل شده است ودر بعضي روايات تصريح شده كه اين تفاوت ثواب، به دليل تفاوت در معرفت اشخاص است.

 

آري حضرت عباس «ع» با كمال معرفت در راه دين و امام خويش جانبازي نمود و مراحل كمال و تعالي را طي كرد.

 

زندگینامه و نحوه شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)

چرا لقب حضرت ابوالفضل باب الحوائج است؟

 

القاب تابناك حضرت ابوالفضل العباس «ع»

 

۱٫ قمر بنى‏ هاشم

بهره‏ مندى بسيار عباس از جمال و جلال و سيماى سپيد و زيبا و سيرت سبز و نورانى، زمينه ‏ساز اين لقب است.

 

۲٫ باب الحوائج

كريمى از دودمان كريمان كه چون حاجتمندى سوى او روى كند، خواسته‏ هايش را برآورده مى‏ سازد.

 

۳٫ طيار

بيانگر مقام و عظمت‏ حضرت عباس«ع» در فضاى عالم قدس و بهشت جاودان است.

 

۴٫ الشهيد

شهادت، كه نشان نمايان ابوالفضل«ع» است ودر چهره حيات او درخشندگى بسيار دارد، زمينه ‏ساز اين لقب است.

 

۵٫سقا

دلاورى عباس در صحنه هاى حيرت‏ آور آب‏رسانى به تشنگان، سبب اين لقب شد.

 

۶٫ عبد صالح

لقبى كه حضرت صادق«ع» در زيارت عموى گرانقدرش بدان اشاره دارد:

 

السلام عليك ايها العبد الصالح.? درود بر تو، اى بنده صالح خدا.

 

۷٫ سپه سالار

صاحب لواء يا سپه سالار لقب بزرگترين شخصيت نظامى است و عباس در روز عاشورا اين لقب را ازآن خود ساخت.

 

۸٫ پرچمدار و علمدار

يادآور دلاوى و حفظ لشكر در برابر دشمن است. علمدارى عباس«ع» اين لقب را برايش به ارمغان آورد.

 

۹٫ ابوقربه «صاحب مشك»؛ عميد «ياور دين خدا»؛ سفير «نماينده حجت ‏خدا»؛ صابر «شكيبا»؛ محتسب «به حساب خدا گذارنده تلاشها»؛ مواسى «جانباز و مدافع حق»؛ مستعجل «تلاشگرى مهربان در برآوردن حاجات ديگران» و … از ديگر لقبهاى ابوالفضل است.

 

زندگینامه و نحوه شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)

حضرت ابوالفضل العباس

 

عباس بن على«ع»

فرزند امير المؤمنين،برادر سيد الشهدا،فرمانده و پرچمدار سپاه امام حسين«ع»در روز عاشورا بود .«عباس در لغت،به معناى شير بيشه،شيرى كه شيران از او بگريزند است.» «۱»مادرش«فاطمه كلابيه»بود كه بعد ها با كنيه«ام البنين»شهرت يافت.حضرت ابوالفضل در کربلا ۳۴ سال داشت.

 

عباس با لبابه،دختر عبيد الله بن عباس«پسر عموى پدرش»ازدواج كرد و از اين ازدواج،دو پسر به نامهاى عبيد الله و فضل يافت.بعضى دو پسر ديگر براى او به نامهاى محمد و قاسم ذكر كرده‏ اند.

 

آن حضرت،قامتى رشيد،چهره‏ اى زيبا و شجاعتى كم نظير داشت و به خاطر سيماى جذابش وی را«قمر بنى هاشم»مى‏ گفتند.در حادثه كربلا،سمت پرچمدارى سپاه حسين«ع»و سقايى خيمه‏ هاى اطفال و اهل بيت امام را داشت ودر ركاب برادر،غير از تهيه آب،نگهبانى خيمه‏ ها و امور مربوط به آسايش و امنيت خاندان حسين«ع»نير بر عهده او بودو تا زنده بود،دودمان امامت،آسايش و امنيت داشتند«۲».

 

روز عاشورا،سه برادر ديگر عباس پيش از او به شهادت رسيدند.وقتى علمدار كربلا از امام حسين«ع»اذن ميدان طلبيد حضرت از او خواست كه براى كودكان تشنه و خيمه‏ هاى بى‏ آب،آب تهيه كند.

 

حضرت ابو الفضل«ع»به فرات رفت و مشك آب را پر كرد ودر بازگشت به خيمه ‏ها با سپاه دشمن كه فرات را در محاصره داشتند درگير شد و دستهايش قطع گرديد و به شهادت رسيد.البته پيش ازآن نيز چندين نوبت.همركاب با سيد الشهدا به ميدان رفته و با سپاه يزيد جنگيده بود.

 

شهادت عباس،براى امام حسين بسيار وخیم و شكننده بود.جمله پر سوز امام،وقتى كه به بالين عباس رسيد،اين بود:

 

«الآن انكسر ظهرى و قلت حيلتى و شمت بى عدوى».«۳» و پيكرش،كنار«نهر علقمه»ماند و سيد الشهدا به سوى خيمه آمد و شهادت وی را به اهل بيت خبر داد.هنگام دفن شهداى كربلا نيز،در همان محل دفن شد.از اين جهت امروز حرم ابا الفضل«ع»با حرم سيد الشهدا فاصله دارد.

 

زندگینامه و نحوه شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)

نحوه شهادت حضرت ابوالفضل العباس «ع»

در روز عاشورا عباس بن علی علیه السلام هنگامیکه تنهایی امام حسین علیه السلام را مشاهده کرد، نزد او رفت و گفت:«آیا رخصت میدهی تا به میدان روم؟»
امام حسین علیه السلام گریه شدیدی کرد و آن گاه فرمود:« ای برادر! تو پرچمدار من هستی.»

 

عباس گفت:« سینه ام تنگ شده و از زندگی خسته شده ام. میخواهم از این منافقان خونخواهی کنم.»

 

امام حسین علیه السلام فرمود:« برای این کودکان کمی آب مهیا کن.»

عباس به میدان رفت و سپاه کوفه را موعظه کرد و انها را از عذاب خدا ترساند، ولی اثر نکرد. از این رو برگشت و ماجرا رابه برادر گفت. و وقتی فریاد العطش کودکان را شنید، مشک و نیزه خودرا بر گرفت و بر اسب سوار شد و به سوی فرات رفت.

 

چهار هزار نفر از سپاه دشمن که بر فرات گمارده شده بودند وی را محاصره کردند و هدف تیر قرار دادند.

عباس انها را پراکنده کرد و هشتاد نفر از آن ها را کشت تا وارد فرات شد. وقتی خواست مشتی آب بنوشد یاد تشنگی حسین و اهل بیت و کودکانش وی را از نوشیدن آب باز داشت. آب را ریخت و به قول بعضی راویان این اشعار را خواند:« ای نفس! زندگی بعد از حسین خواری و ذلت است، و بعد از او نمانی تا این ذلت را ببینی. این حسین است که شربت مرگ مینوشد و تو آب سرد و گوارا می نوشي؟!»

 

و مشک را از آب پر کرد و بر شانه راست خود انداخت و راهی خیمه ها شد.

لشگر کوفه راه را بر او بستند و از هر طرف وی را محاصره کردند. عباس با آن ها پیکار می‌کرد و این رجز را میخواند:« هنگامیکه مرگ فریاد زند، از مرگ هرگز نمی هراسم تا هنگام مقابله با شجاعان دشمن، آنان رابا شمشیر به زیر افکنم. من نفس خودرا نگهبان پسر پیامبر کرده‌ام. من عباسم که سقایی می‌کنم ودر روز ملاقات بیم از مرگ ندارم.»

 

یکی از سپاهیان کوفه به نام « نوفل ازرق » دست راست وی را ازبدن جدا کرد.

 

عباس علیه السلام مشک را بر دوش چپش نهاد و پرچم رابه دست چپ گرفت و این رجز را خواند:« والله آن قطعتم یمینی آنّي احامی ابداً عن دینی و نحن امام صادق الیقین نجل النبّي الطّاهر الامین»؛ «به خدا قسم اگر دست راستم را جدا کردید، همواره حامی دینم خواهم بودو حامی امامی که در ایمانش صادق است و فرزند پیامبر امین است. »

 

پس از مدتی یکی از سپاهیان کوفه که در پشت درخت خرما کمین کرده بود، با شمشیر مچ دست چپ وی را جدا کرد.

 

عباس علیه السلام مشک رابه سینه خود چسباند و این رجز را خواند:« ای نفس! از کافران نهراس و به رحمت خدا شاد باش. اینان ستمگرانه دست چپم را قطع کردند. پروردگارا انها رابه لهیب آتش بسوزان.»

پس مشک رابه دندان گرفت. آن گاه تیری بر مشک خورد و آب هاي‌ آن ریخت.

 

زندگینامه و نحوه شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)

حضرت ابوالفضل العباس

 

حضرت عباس«ع» در کلام ائمه «علیهم السلام»

امام سجاد علیه السلام فرمود:« خدا عمویم عباس را رحمت کند! او خودرا فدای برادرش حسین علیه السلام نمود. از جان خود گذشت و هردو دستش قطع شد. خداوند همانند جعفر طیّار به او دو بال عطا فرمود که در بهشت با فرشتگان پرواز کند، و فرمود: عباس نزد خدای متعال مقامی دارد که تمام شهدا در قیامت به آن غبطه می خورند.»

* حضرت ابوالفضل «ع» در بیان امام صادق علیه‌السلام

امام صادق علیه السلام فرمود:

« عمویم، عباس بن علی، بصیرتی نافذ و ایمانی محکم و پایدار داشت ودر رکاب امام حسین علیه السلام جهادی نیکو کرد تا به شهادت رسید.»

 

حضرت امام صادق علیه‌السلام همواره از عمویش عباس ‌علیه‌السلام تجلیل به عمل مى‌آورد و با درود و ستایش‌هاى عطرآگین از ایشان یاد مى‌کرد و مواضع قهرمانانه‌اش در روز عاشورا را بزرگ مى‌داشت.

 

از جمله سخنانى که امام درباره قمر بنى هاشم«ع» فرموده است، این که: «عمویم عباس بن على «علیه‌السلام» بصیرتى نافذ و ایمانى محکم داشت. همراه برادرش حسین جهاد کرد، به خوبى از بوته آزمایش بیرون آمد و شهید از دنیا رفت…» «ذخیرة الدارین، ص ۱۲۳ به نقل از عمدة الطالب»

 

زندگینامه و نحوه شهادت حضرت ابوالفضل العباس (ع)

ضریح حضرت ابوالفضل العباس

 

امام صادق علیه‌السلام از برترین صفات مجسم در عمویش که مورد شگفتى اوست چنین نام مى‌برد:

۱- «تیزبینى»

تیزبینى، پیامد استوارى رأى و اصالت فکر است و کسى بدان دست پیدا نمى‌کند، مگر پس از پالودگى روان، خلوص نیت و از خود راندن غرور و هواهاى نفسانى و عدم سلطه انها بر درون آدمى.

 

تیز بینى از آشکارترین ویژگی‌هاى ابوالفضل العباس علیه‌السلام بود. از تیزبینى و تفکر عمیق بود که حضرت به تبعیت از امام هدایت و سیدالشهداء امام حسین علیه‌السلام برخاست و بدین وسیله به قله شرف و کرامت دست یافت و خودرا بر صفحات تاریخ، جاودانه ساخت.

 

پس تا وقتى ارزشهاى انسانى پایدار است و انسان انها را بزرگ مى‌شمارد، در برابر شخصیت بى مانند حضرت که بر قله‌هاى انسانیت دست یافته است سر بر زمین مى‌ساید و کرنش مى‌کند.

 

۲- «ایمان استوار»

یکى دیگر از صفات بارز حضرت، ایمان استوار و پولادین اوست. از نشانه‌هاى استوارى ایمان حضرت، جهاد درکنار برادرش بود که هدفش جلب رضایت پروردگار متعال به شمار مى‌رفت و همانطور که در رجزهایش روز عاشورا بیان داشت از این جانبازى کمترین انگیزه مادى نداشت و همین دلیلى گویاست بر ایمان استوار حضرت.

 

۳- «جهاد» با حسین علیه‌السلام

فضیلت دیگرى که امام صادق علیه‌السلام براى عمویش، قهرمان کربلا، عباس علیه‌السلام نام مى‌برد، جهاد تحت فرماندهى سالار شهیدان، سبط گرامى پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و آقاى جوانان بهشت است.

 

جهاد در راه آرمان برادر، بزرگ ترین فضیلتى بود که حضرت ابوالفضل بدان دست یافت و نیک از عهده آزمایش به درآمد ودر روز عاشورا قهرمانی‌هایى از خود نشان داد که در دنیاى دلاورى و شجاعت بى مانند است …

 

* حضرت ابوالفضل «ع» در بیان حضرت مهدی علیه‌السلام

حجت خدا و بقیة الله الاعظم، امام زمان «عج» در بخشى از سخنان زیباى خود درباره عمویش عباس «ع» چنین مى‌گوید: «درود بر ابوالفضل، عباس بن امیرالمؤمنین، همدرد بزرگ برادر که جانش را فداى او ساخت و از دیروز بهره فردایش را برگزید، آنکه فدایى برادر بودو از او حفاظت کرد و براى رساندن آب به او کوشید و دستانش قطع گشت. خداوند قاتلانش، «یزید بن رقاد» و «حیکم بن طفیل طایى» را نفرین کند…» «المزار، محمد بن مشهدى، از بزرگان قرن ششم»

 

امام عصر – عجل الله تعالى فرجه – صفات والاى ریشه‌دار در عمویش، قمر بنى هاشم و مایه افتخار عدنان را چنین بر مى‌شمارد و مى‌ستاید:

۱- همدردى و همگامى با برادرش سید الشهداء «ع» در سخت‌ترین و دشوارترین شرایط تا آنجا که این همگامى و همدلى ضرب المثل تاریخ شد.

۲- فرستادن توشه آخرت با تقوا، خویشتندارى و یارى امام هدایت و نور.

۳- فدا کردن جان خود، برادران و فرزندانش در راه سرور جوانان بهشت، امام حسین «ع».

۴- حفاظت از برادر مظلومش با خون خود.

۵- کوشش براى رساندن آب به برادر و اهل بیتش هنگامى که نیروهاى ستمگر و ستمگر، مانع از رسیدن قطره‌اى آب به خاندان پیامبر «ص» شده بودند.

 

شهادت مظلومانه حضرت ابوالفضل العباس (ع) را تسلیت عرض میکنیم و از شما دعوت میکنیم از دیگر مطالب مرتبط با حضرت ابوالفضل العباس (ع) حتما در پایین دیدن نمایید.

درباره : پاتوق سرگرمی

کلیپ ممد قلی برای ترساندن بچه هایی که شیطونی میکنند

کلیپ ممد قلی

البته سعی کنید هیچ وقت با این چیزها بچه را آروم نکنید ولی گاهی هم خوب جواب میده تا بچه آروم بشینه و شیطونی نکنه…(خداییش زیاد استفاده نکنید عواقبش هم با خودتون )

 

ممد قلی برای ترساندن بچه ها

صدای ممد قلی برای ترساندن بچه ها

 

درباره : پاتوق سرگرمی

دسته : آشپزیتاریخ: ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

تهیه سوهان خانگی خوشمزه

برای شما در این مطلب سایت دنج پاتوق یکی از جذاب ترین مطالب در اینترنت را قرار دادیم تهیه سوهان یکی از دستور آشپزی های بسیار مورد علاقه خانم و بسیاری از افراد می باشد درست کردن سواهان در منزل با اینکه کار سختی نیست اما بسیاری در تهه آن ناموفق بوده اند و نتوانستن طعم و مزه نزدیک به طعم و مزه اصلی آن آماده کنند که این به دلایل زیادی مربوط به می شود که یکی از آن می تواند دستور تهیه که شما استفاده می کنید باشد که بسیار مهم و کلیدی است. شما در این مطلب یاد خواهید گرفت که چگونه یک سوهان خوشمزه نزدیک به سوهان قم درست کنید و در خانه یکی از سخت ترین شیرینی های که فکر می کنید را آماده کنید و همه هم از خوردنش راضی باشند. اینکه چطوری این کار را انجام دهید ما در ادامه این مطلب سایت دنج پاتوق به آن اشاره کردیم.

مواد لازم برای تهیه سوهان خانگی خوشمزه

پودر جوانه گندم ۲ قاشق چای خوری
آب ۸ قاشق غذاخوری
خلال بادام ۱/۴ پیمانه به دلخواه
کره ۱۰ قاشق غذ اخوری
آرد گندم ۲ قاشق غذا خوری + ۱ قاشق چای خوری
پودر هل ۱/۲ قاشق چای خوری
زعفران ۱/۲ قاشق چای خوری
عسل ۶ قاشق غذا خوری
نمک ۱/۸ قاشق چای خوری
مغز پسته خرد شده ۱/۲ پیمانه
شکر ۱ پیمانه

طرز تهیه سوهان قم خانگی

برای آغاز به کار تهیه این سوهان بسیار خوشمزه شما باید بادام را بخیسانید و پوست بکنید و همه مغزها را خرد کنید. در ضمن چند کاغذ روغنی بزرگ را روی سطحی نزدیک به اجاق گازتان پهن کنید تا بتوانید مایه سوهان داغ را روی آن بریزید تا خنک شود. البته می­توانید از ظرف پیرکس یا سیلیکونی هم استفاده کنید. در ادامه کار در گام نخست شما باید آرد گندم، پودر جوانه گندم و شکر را در قابلمه­ای بریزید و روی شعله قرار دهید. ۲-۳ دقیقه تفت بدهید و مرتب هم بزنید. آب را اضافه کنید. به هم زدن ادامه دهید تا شکر کامل حل شده و مخلوط به جوش بیاید. دماسنج آشپزخانه را در مایه فرو ببرید. سپس کره را اضافه کنید و هم بزنید تا ذوب شود.

خوب در ادامه کار سختی نمانده فقط لازم است هل عسل ، زعفران و نمک را اضافه و مخلوط نمایید. دمای مخلوط باید به ۲۶۰ درجه سانتیگراد برسد. اگر دما از این بیشتر شود، سوهان بیش از حد سفت می­شود. وقتی مخلوط به دمای مورد نظر رسید، شعله را کم کنید و به سرعت و با احتیاط خلال بادام را اضافه کنید. حال مایه داغ را به صورت ۵ تا ۷ دایره کوچک با فاصله روی کاغذ روغنی بریزید. در پایان هم مغز پسته را روی سوهان ها بریزید و با پشت قاشق روی آنها فشار بیاورید تا سطح سوهان صاف شود. بگذارید سوهان قم خنک شود بعد می توانید آن را به همراه چایی برای اعضای خانواده و مهمان های خود سرو نماید امیدواریم از آموزش لذت برده باشید و توانست باشید با این آموزش یک سوهان خوشمزه تهیه کرده باشید.

در پایان توجه به این نکته ضرروی می باشد که شما به دماسنج مخصوص آشپزی نیاز پیدا می کنید ت به کمک آن دمای مخلوط داغ را چک کنید. حتی تغییر در حد چند درجه هم می­تواند باعث شود سوهان شما بی کیفیت از آب در بیاید. شاید این مسئله بنظراتان زیاد مهم نباشد اما بسیاری از خراب شدن های سوهان مربوط به همین نکته می باشد که برخی بعد از بدست آوردن تجربه دیگر به آن نیاز پیدا نمی کنند اما برای اولین بسیار کمک کننده و مهم می باشد.

درباره : پاتوق سرگرمی

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

اس ام اس تبریک تولد خواهر

آدم که خواهر نداشته باشه انگار:

ماکارونی ته دیگ نداره
ته چین گوشت نداره
کباب نون داغ نداره

قرمه سبزی بو نداره
املت تخم مرغ نداره
پیتزا پنير نداره

واالللااا…
انگار میری میدون جنگ هیچ سلاحی همرات نداری
«‌‌ یعنی خواهر نداری انگار هیچی نداری»
به سلامتیه همه ی خواهرا

تولدت مبارک خواهرم

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

اس ام اس تبریک تولد به خواهر

 

واسه تولد تو باید دنیا رو آورد
ستاره رو سرت ریخت
تو رو تا آسمون برد
خواهری تولدت مبارک

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

عکس تبریک تولد خواهر

 

درسته خواهرم ندارم ولی هیچ وقت
حسرت داشتن خواهر به دلم نموند
چون تو رو داشتم

تولدم مبارک خواهرم

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

تبریک تولد خواهر شوهر

 

 

امروز تولد توست و بهترین زمانی که خدا میخواست مرا با هدیه‌اي شاد کند
آری درست است این هدیه قبل از وجود خودم از آسمان آمده
ولی مهم این است که از ان دل من بوده
آجی جون تولدت مبارک

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

اس ام اس تولد خواهر

 

خواهر خوبم
خیلی دوستت دارم ؛ ده تا !
مثل روزهای کودکی مان !
عمیق ؛ پاک و بسیــار …

تولدت مبارک خواهرم

 

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

خوشبختی یعنی، خواهر داشته باشی

تولدت مبارک خواهرم

 

 

 


 

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

نوشته های زیبا برای خواهر

 

خواهر بهتر از گُلم
از همان روزی که پای تو به این دنیا رسید
غصه‌هایم یک به یک از قلب و جانم پر کشید
روز میلاد تو دنیا یک صدا خندیده بود
آسمان در مقدمت باران گل باریده بود
تولدت مبارک

 

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

عکس زیبا درباره خواهر

 

 

خاله و خواهر بزرگ تر يعني كسي كه به خاطرت با دنيا ميجنگه…

تولدت مبارک خواهرم

 

 

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

متن تبریک تولد خواهرانه

 

 

میگن خدا به هرکی خواسته
حال بده گفته بذار یه
خواهر بهش بدم
خواهری عاشقتم

تولدت مبارک

 

 

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

عکس فانتزی تبریک تولد خواهر

 

هیج آغوشی آغوش خواهر نمیشه

می‌خوام روز تولدت یه بغل محکم بهت بدم

خواهر دوست داشتنی من تولدت مبارک

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

تولد خواهرمه

 

 

خواهر جونم

مرسی که هستی

تولدت مبارک

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

شعر تبریک تولد خواهر

 

خواهر نازنینم دوست داشتن تو بزرگ ترین نعمت دنیاست
مرا شاد می‌کند و لبخند رابه دنیایم هدیه می‌کند
حتی اینروزها گاهی پرواز میکنم
من این دوست داشتن را بیشتر از هر چیز دراین دنیا دوست دارم …

تولدت مبارک خواهرم

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

عکس تبریک تولد خواهر انگلیسی

 

خواهر عزیزم

هدیه‌اي از آسمان برای

روز تولدت رسید

و دیدم هیچ چیز

گلم را

جز عشق

لایق نیست

تولدت مبارک

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

نوشته و عکس برای تبریک تولد

 

خواهر خوب و مهربانم
دوست داشتن تو بوی باران می‌دهد
همان قدر بی مقدمه ؛ همان قدر بی دغدغه
فقط یادت باشد مثل باران مرا بی واسطه دوست داشته باشی . . .

تولدم مبارک خواهر عزیزم

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

تبریک تولد خواهر کوچک تر با عکس

 

تولدت مبارک خواهر فوق‌العاده من 

خواهری که خودش نمیدونه چقدر شادی و لبخند به زندگی من هدیه کرده

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

پیامک تبریک تولد خواهر

 

نباید یه مو از سرت کم بشه !
حق نداری اخم کنی ؛ همیشه باید بخندی !
اجازه ناراحت شدن نداری !
باید خیلی مواظب خودت باشی فهمیدی ؟
حق مریض شدن نداری !
باشه؟ چون تو بهترین خواهر دنیایی

تولدت مبارک خواهرم

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

نوشته های زیبا برای تبریک تولد خواهر

 

تو درست مثل یک رنگین کمانی؛ با طراوت و رنگارنگ،
از تو سپاسگزارم که همیشه بعد از دوره بارانی من در زندگی کنارم هستی.
خواهرم تولدت مبارک!

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

تبریک عاشقانه تولد

 

زندگی ات سرشار از خوشبختی و هوای تازه
روز زمینی شدنت مبارک خواهر گلم

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

تولد خواهر بزرگتر

 

خواهر یعنی یک لبخند واقعی گوشه لب ؛برای همیشه خواهر یعنی: مهربون بودن
خواهر یعنی: درد دل خوب گوش دادن

خواهر یعنی: تو هر شرایطی کنارت بودن

تولدت مبارک خواهرم

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

شعر تبریک تولد خواهر

 

خواهر که داشته باشی
یعنی یه دوست رازدار داری که مث کوه پشتته

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

عکس نوشته تبریک تولد خواهر با متن بلند

 

بهترین خواهر دنیا

چو قلب شب تاریک تنهایی هایم دوستت دارم

چو بامداد خوش دوستت دارم

به یاد تو و یادهایت شب نشستم بیدار

چه خواب باشم چه بیدار باشم دوستت دارم

تولدت مبارک

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

عکس زیبای خواهری

 

عزیزترین آبجی دنیا
میلاد تو شیرین‌ترین بهانه‌اي‌ست
که میتوان با ان به رنج‌هاي‌ زندگی هم دل بست
تولدت مبارک

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

نوشته های زیبا درباره خواهر

 

خواهر که داشته باشی
قلبت به خانه اي میماند
که همیشه ي خدا
چراغ یک اتاقش روشن است…

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

 

عکس درباره خواهر

 

یک سبد احساس رابا تو قسمت میکنم
در شب میلاد تو جان نثارت می کنم
خواهر بهتر از گلم، تولدت مبارک

 

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

تبریک تولد عاشقانه به خواهر

 

تولدت مبارک با صدهزارتا بوسه
عشق منی عزیزم نذار دلم بپوسه
خواهر جان تولدت مبارک

 

اس ام اس تبریک تولد خواهر | عکس نوشته تبریک تولد خواهر

عکس تبریک تولد به خواهر

خواهــر که داشته باشی اگه ي دنیا دشمنت باشن خواهرت رفیقته…
خواهــر که داشته باشی ینی ي پناه گاه همیشگی داری…
خواهــر که داشته باشی شب هاي‌ دل گیری نداری…..
خواهــر که داشته باشی اصلا غم نداری….
خواهــر که داشته باشی یکی هست اشک رو از
صورتت پاک کنه…
خواهــر که داشته باشی انگاری دنیا رو داری..
به افتخار همه ی خواهرها

تولدت مبارک خواهری

 

درباره : پاتوق سرگرمی
صفحات سایت